Lekcje inne niż zwykle

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

Inspirowani myślą Benjamina Franklina uważamy, że zajęcia edukacyjne nie muszą odbywać się tylko w szkolnej ławce.
Ciekawą lekcją, inną niż zwykle, pozwalającą zaangażować wszystkie zmysły i uruchomić różne style uczenia się są np.

  • ekspedycje w terenie
  • doświadczenia w profesjonalnych laboratoriach uczelni wyższych
  • spotkania z ciekawymi ludźmi
  • wyjazdy do centrów nauki
  • organizowane w szkole eventy o charakterze naukowym

Noc Biologów! To wydarzenie, które co roku wzbudza zainteresowanie osób ciekawych świata, czyli także naszych uczniów. W tym roku Noc Biologów odbywała się hybrydowo, więc uczniowie mogli także oglądać wykłady online. W piątek wieczorem 14 stycznia grupa uczniów z klasy 1b i 3bs wraz z nauczycielką biologii panią Joanną Olszewską wybrali się na Uniwersytet Rzeszowski, żeby świętować ten dzień.

26 września to Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w VIII LO zorganizowane zostały warsztaty z wolontariuszami współpracującymi ze Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO.
Zajęcia z uczniami prowadzili młodzi ludzie z Francji, Rumunii i Ukrainy.
Chętni uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych przygotowali także atrakcyjne tablice z ciekawostkami językowymi i kulturowymi, które można było oglądać na korytarzach szkoły.

Koordynatorem wydarzenia była p. Paulina Szkoła-Pęcek - nauczyciel j. angielskiego oraz j. rosyjskiego.

Dzień języków 2021- 8
Dzień języków 2021
Dzień języków 2021-1
Dzień języków 2021-2
Dzień języków 2021-4
Dzień języków 2021-5
Dzień języków 2021-6
Dzień języków 2021-7
Dzień języków 2021-9
Dzień języków 2021-10
Dzień języków 2021-11
Dzień języków 2021-12
Dzień języków 2021-13
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

W dniu 23 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego odbyło się spotkanie prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karola Nawrockiego z młodzieżą, przedstawicielami Rady Kombatanckiej przy Wojewodzie Podkarpackim oraz przedstawicielami Klubu Historycznego im. płk. Łukasza Cieplińskiego. W wydarzeniu wzięła również udział wojewoda dr Ewa Leniart.

Jeszcze przed nauczaniem zdalnym (15 października 2020 r.) uczniowie klasy 2bs wybrali się wraz z nauczycielką p. Joanną Olszewską na terenową lekcję biologii „W poszukiwaniu porostów”.


Teraz Ty bądź Sędzią!

Czas nauki zdalnej, jakkolwiek wiążę się z pewnymi ograniczeniami, to jednak pozwala nadal aktywnie uczestniczyć uczniom naszej szkoły w procesie zdobywania wiedzy z pomocą interaktywnych metod nauczania. Uczniowie klas o profilu humanistycznym 1c i 1d - pod kierunkiem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie dra Grzegorza Wrony - wcielili się w rolę sędziów w ramach udziału w symulatorze rozpraw sądowych „Teraz Ty bądź sędzią!”. Analizowali sprawy karne dotyczące stalkingu i handlu narkotykami, słuchali oskarżeń prokuratora i słów wypowiadanych przez obrońców, by następnie wydać wyrok. Jak się okazało wiele z ich werdyktów było zgodnych z finalnym orzeczeniem sądu.

26 lutego 2020 r. uczniowie VIII LO wzięli udział w warsztatach w zakresie ochrony powietrza organizowanych przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji Centrum Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie. Uczniowie zapoznali się ze sposobami regulowania ruchu samochodowego w zależności od jego natężenia na największych skrzyżowaniach miasta. Płynność ruchu lub jego zmniejszanie wpływa bezpośrednio na poziom zanieczyszczeń powietrza. W mieście działa System SOSRD, który umożliwia szybkie poinformowanie kierowców o utrudnieniach, zalecanych objazdach, zmianach w organizacji ruchu, czasie przejazdu czy  sytuacji meteorologicznej.