SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZJAWISKA FIZYCZNE WOKÓŁ NAS”

Konkurs polega na własnoręcznym wykonaniu zdjęć, przedstawiających dowolnie wybrane zjawiska fizyczne dostrzeżone w otaczającej przyrodzie lub świadomie wyeksponowane w przeprowadzonym eksperymencie. Zdjęcia barwne lub czarno – białe, formatu 15 x 21 cm również w wersji elektronicznej na płycie CD należy dostarczyć do biblioteki szkolnej po powrocie do szkoły. 

KONKURS CZYTELNICZY "A WŁAŚNIE ŻE CZYTAMY"

W konkursie czytelniczym pn.„ A właśnie, że czytamy” należy zareklamować książkę wartą przeczytania, zachęcić innych do sięgnięcia po nią. Praca ma dotyczyć wybranej książki, powinna zawierać własne sądy o książce oraz uzasadnienie wyboru, wyrażać emocje związane z lekturą. Forma pracy jest dowolna (np. recenzja, esej…). Objętość pracy nie powinna przekraczać dwóch stron formatu A4 zapisanych czcionką 14 Times New Roman. Gotowe prace podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą, do której uczeń uczęszcza proszę wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

Biblioteka Szkolna zachęca do włączenia się w akcję wykonania niepowtarzalnej zakładki do książki.
Każdy uczeń może dostarczyć dowolną ilość prac, wykonanych w wybranej przez siebie technice, przeznaczonych do pełnienia funkcji zakładki do książek. Prace powinny mieć postać zakładki dwustronnej w różnym rozmiarze i kształcie. Na zakładkach mogą zaistnieć złote myśli, cytaty, itp.
Wykonane zakładki rozdamy naszym obecnym i przyszłym Czytelnikom po powrocie do szkoły!

„ZACZYTANI W OBIEKTYWIE”

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka szkolna VIII LO.
2. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa i fotografowania wśród uczestników. Zachęcenie do czytania książek.
3. Zadaniem konkursowym jest utrwalenie na zdjęciach osób czytających książki, prasę, e-booki w różnych miejscach.
4. Każdy uczestnik może przedstawić do konkursu dowolną ilość zdjęć.
5. Zdjęcia należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
6. Komisja nagrodzi najciekawsze i najbardziej oryginalne zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach!