W słoneczną niedzielę 29 września na boiskach VIII LO było tłumnie, wesoło i kolorowo. A to za sprawą Pikniku pn. "Pożegnanie Lata"  zorganizowanego dla mieszkańców naszego Osiedla oraz Uczniów i Rodziców przez VIII Liceum Ogólnokształcące we współpracy z Radą Osiedla Kr. Stanisława Augusta oraz Szkołą Podstawową nr 2. We wspaniałej atmosferze uczestnicy PIKNIKU mogli korzystać z wielu przygotowanych atrakcji. Były m.in.turniej piłki nożnej, pokaz motocykli i zabytkowych samochodów, Straży Pożarnej, stoiska z rękodziełem, destylatami lawendowymi, wikliną, ekologicznymi owocami i warzywami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kuchni molekularnej.

Najmłodsi mogli bezpłatnie korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, kręcić mydlane bańki, malować twarze. Głodnych i smakoszy zachęcały specjały polowej kuchni: bigos, kiełbaski, grochówka, pieczone ziemniaki. Oblegany był też stół, gdzie serwowano kromeczki ze smalcem i kiszone ogórki oraz pyszne ciasta przygotowane przez Rodziców obu szkół.  Na scenie można było oglądać młodych artystów  z VIII LO i SP nr 2, a chyba największą popularnością cieszyły się konkursy: np. rzut ziemniakiem do gumiaka, skoki w workach na ziemniaki, obieranie ziemniaków na czas, tor przeszkód dla najmłodszych, rzut mopem na odległość. Motywacją do udziału w konkursach była dobra zabawa i atrakcyjne nagrody. Rozstrzygnięty też został konkurs na najlepsze ciasto.

Dziękujemy Współorganizatorom, Rodzicom i Sponsorom, którzy pomogli przygotować to sympatyczne rodzinne święto.smilesmile

Dziękujemy wszystkim Gościom za stworzenie przyjaznej i miłej atmosfery!