Wystawa

Niecodzienna opowieść o życiu i jego sensie - wystawa i spotkanie z przyjaciółką Jana Pawła II

W dniu 2 grudnia 2016 r. o godz. 12.00 w VIII Liceum Ogólnokształcącego odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii pt. „Krótka historia o tym, dlaczego życie jest dobre” (zdjęcia: Marta Dzbeńska-Karpińska, teksty: Katarzyna Urban, projekt graficzny: Jaga Mączka).
Ta niecodzienna lekcja wychowawcza adresowana była do uczniów naszego liceum oraz uczniów innych szkół zaproszonych wraz z pedagogami i dyrektorami z Rzeszowa i okolic.

Zgromadzeni na wernisażu goście mogli obejrzeć utrwaloną na fotografiach i w tekście opowieść o pięknie i wartości życia ludzkiego od momentu poczęcia, przez okres prenatalny, dzieciństwo, nastoletniość, wiek dojrzały, starość.

Autorki 22 plansz koncentrują się na urodzie ludzkich emocji oraz bogactwie relacji, jakie ludzi łączą. Wyrażają zachwyt nad największymi wartościami w życiu: miłością, rodzicielstwem, przyjaźnią, pasją, odwagą, nadzieją, poczuciem humoru, empatią…  

Premiera wystawy w j. angielskim odbyła się w Parlamencie Europejskim w marcu 2015 r., a w Polsce - na Jasnej Górze we wrześniu 2015 r.
Licencjodawca, z którym nasza szkoła podpisała umowę na popularyzowanie wystawy, to fundacja JEDEN Z NAS reprezentowana przez p. Jakuba Bałtroszewicza prezesa Zarządu Fundacji JEDEN Z NAS, sekretarza generalnego Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka.

Na uroczystości otwarcia obecni byli także przedstawiciele Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Urzędu Wojewódzkiego. Gościem honorowym była pani Wanda Półtawska, dr nauk medycznych, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej, autorka wielu książek, bliska przyjaciółka św. Jana Pawła II.
Pani Wanda Półtawska uświetniła i wzbogaciła wydarzenie swoim prawie godzinnym wykładem na temat wartości życia.

Program dopełniły pięknie zaśpiewane piosenki przez naszą absolwentkę Kingę Łabudę oraz utwory wykonane na saksofonie przez Rajmunda Wiernika z kl. 3b.
Plakat na otwarcie wystawy przygotowała absolwentka VIII LO Katarzyna Mazurkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

wystawa_rz_1
wystawa_rz_2
wystawa_rz_3
wystawa_rz_4
wystawa_rz_5
wystawa_rz_6
wystawa_rz_7
wystawa_rz_8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8