Od kilku lat w VIII LO wdrażamy mediacje jako sposób rozwiązywania konfliktów. Mediacje sprawdziły się już wiele razy w sporach pomiędzy uczniami, a także dwa razy okazały się pomocne w trudnych sytuacjach rodzinnych naszych uczniów.

Pedagog – mediator, przekonana o skuteczności tej coraz bardziej popularnej metody, nie tylko służy pomocą w przeprowadzaniu mediacji, ale także upowszechnia wiedzę z tego zakresu, realizując w klasach godziny wychowawcze o tej tematyce, organizując akcje informacyjne np.: DZIEŃ BEZ PRZEMOCY pod hasłem Mediacje - sposób na konflikt.

W szkole działa Szkolny Klub Mediatora. W zakresie mediacji rówieśniczych zostały przeszkolone uczennice pierwszej klasy liceum: Julia, Ola, Amira, Wiktoria, Ewelina, Paulina i Natalia. Młode mediatorki uczestniczyły w dwudniowym Kongresie mediatorów rówieśniczych, gdzie szlifowały umiejętności i dzieliły się swoją wiedzą z rówieśnikami z Podkarpacia. Jesteśmy pierwszym Szkolnym Klubem Mediatorów wśród rzeszowskich liceów.

Do klubu dołączają kolejne osoby: Ola z klasy III, Michał z Klasy II. Chcemy, aby jak najwięcej naszych licealistów poznało strategie mediacji. Chcemy, by konflikty rówieśnicze rozwiązywane były przez rówieśników…

mediacje_3
mediacje_4
mediacje_5
mediacje_6
mediacje_7
mediacje_8
mediacje_9
mediacje_10
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8