13 października 2021 r. w naszym liceum odbyło się spotkanie młodzieży z panią Marią Grzegorzewską, lekarzem medycyny i ordynatorem Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej oraz panem Piotrem Czarneckim, znanym m.in. z akcji "Zajedź Raka". To ciąg dalszy naszych działań w ramach akcji "POLA NADZIEI"
Pani doktor mówiła o planach, trudnościach i potrzebach związanych ze swoją pracą. Rozmawiała z młodzieżą o historii i roli opieki hospicyjnej. Całodobowy oddział opieki paliatywno-hospicyjnej sprawuje wielodyscyplinarną opiekę medyczną, psychologiczną, duchową i społeczną nad chorymi, których schorzenie nie oddziałuje na terapię przyczynową. Opieka ta obejmuje uśmierzanie bólu i innych objawów (leczenie objawowe), łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych oraz wspomaganie rodziny chorych w czasie trwania choroby, jak i po śmierci chorego. Celem tych wielokierunkowych działań jest poprawa jakości życia chorych i ich rodzin.

Potrzeby Hospicjum tylko w części są zaspokajane przez NFZ, dlatego borykając się z brakiem środków, pani doktor poszukuje sponsorów i włącza się w akcje, które popularyzują opiekę hospicyjną i przynoszą realny wymiar materialny.
Pan Piotr na swój sposób włączył się w pomaganie Hospicjum, już trzykrotnie na rowerze przemierzył trasę z Gdańska do Rzeszowa w 24 godziny, zbierając fundusze na potrzeby hospicjum.

Pasja i zaangażowanie obojga z pewnością pozytywnie oddziałuje i jest obietnicą, że wśród ludzi nie brakuje prawdziwych aniołów realizujących miłość bliźniego w autentyczny i bardzo konkretny sposób.

Aby włączyć się w dzieło Hospicjum, w najbliższym tygodniu będziemy sadzić przyniesione przez panią doktor cebulki żonkili, które wiosną będziemy rozdawać, kwestując na potrzeby Klinicznego Oddziału Opieki Paliatywno-Hospicyjnej przy ul. Poniatowskiego 4 w Rzeszowie.

Tymczasem zachęcamy do symbolicznej zbiórki wolnych datków na pomoc Hospicjum.
Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie!

POLA NADZIEI 1 4
POLA NADZIEI 1
spotkanie PN1
spotkanie PN2
spotkanie PN4
spotkanie PN23
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6