W dniu 6 października 2021  klasa I d pod opieką nauczycieli wzięła udział w akcji Pola Nadziei. Przy pięknej pogodzie posadziliśmy blisko 100 żonkili na terenach zielonych, przy ul. Wyspiańskiego. Część cebulek otrzymaliśmy od Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, a pozostałe cebulki zakupili uczniowie. Mamy nadzieję, że zakwitną wiosną, podobnie jak te, posadzone w ubiegłym roku na szkolnym patio, i będą przypominały nam o istocie akcji.

POLA NADZIEI to akcja, której celem jest popularyzowanie opieki hospicyjnej oraz potrzeb z nią związanych.

To jeszcze nie koniec szkolnych działań związanych z poznawaniem i wspieraniem hospicjów w naszym mieście. W następnym tygodniu odbędzie w naszej szkole spotkanie młodzieży z przedstawicielem Klinicznego Oddziału Hospicyjno-Paliatywnego w Rzeszowie. 
Akcja będzie miała również wymiar finansowy, ponieważ będziemy zbierali dobrowolne datki na potrzeby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, jak również dla Hospicjum dla Dorosłych, znajdującego się przy ulicy Poniatowskiego.

VIII LO od kilku lat angażuje się w pomaganie Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci, organizując m.in. dyskoteki połączone z akcją charytatywną, przeprowadzając zbiórkę mikołajkową. Chcemy, aby hospicjum kojarzyło się wszystkim z opieką i wsparciem ludzi chorych i ich rodzin. Poprzez nasze zaangażowanie dokładamy cegiełkę do wielkiego DOBRA, które niesie opieka hospicyjna i wspieramy ludzi - aniołów, którzy towarzyszą innym ludziom w najtrudniejszych chwilach życia.

Koordynatorem wydarzenia był p. Sławomir Lelek

POLA NADZIEI 1 4
POLA NADZIEI 1
POLA NADZIEI 2
POLA NADZIEI 3
POLA NADZIEI 5
POLA NADZIEI 6
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6