Festiwal Zdrowia


26 maja 2017 r. w w szkole odbył się Festiwal Zdrowia, zrealizowany przez Szkolną Akademię Zdrowia oraz klasę 2a Gimnazjum Nr 3 w ramach Projektu Edukacyjnego pt. "Wpływ aktywności fizycznej i racjonalnego odżywiania na zdrowie i samopoczucie człowieka". Celem projektu było wskazanie zachowań, mających na celu podniesienie sprawności fizycznej oraz odporności organizmu, promowanie zdrowego stylu życia, podniesienie poziomu świadomości dotyczącej prawidłowego odżywiania się oraz  błędów żywieniowych.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wielkim Teście o Zdrowiu. Klasy, które najlepiej poradziły sobie z odpowiedziami, w nagrodę otrzymały kosze ze zdrową żywnością.
Następnie Pani Justyna Pękala - instruktor fitness poprowadziła maraton aerobiku i pokazała nam, że zmęczenie fizyczne może być również przyjemne. Na koniec najprzyjemniejsza część imprezy czyli zdrowy poczęstunek. Klasa 2a przygotowała zdrowe smakołyki i częstowała nimi uczniów oraz nauczycieli.

Mamy nadzieję, że młodzież naszej szkoły zamieni chipsy i słodycze na marchewkę i jabłka, a siedzenie przed komputerem na spacer i aktywność fizyczną, bo jak mówi hasło przewodnie projektu - "Nie można być zdrowym, będąc mało aktywnym."
Opiekunami Projektu były panie: Ewa Koniuszewska, Jolanta Ziobro, Małgorzata Borys - Duś.

festiw-zdr.2
festiwz-zdr
fest-zdr2
fest-zdr3
fest-zdr5
fest-zdr6
fets-zdr4
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7