Po raz siódmy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” 2019 zorganizowanym w WSPiA.
„Watch Docs” to nie tylko prezentacja ciekawych filmów - dokumentów, to także zachęta do podjęcia aktywności na rzecz obrony praw człowieka, nauka empatii, lekcja dojrzałości obywatelskiej.

Młodzież obejrzała:

  • polsko-rosyjską produkcję filmową z 2018 roku pt. „Śpiewać” poruszający temat walki o prawa kobiet w Republice Tuwy (część Rosji niedaleko Mongolii) do śpiewu gardłowego, zastrzeżonego – w ślad za tradycją -  tylko dla mężczyzn.
  • holenderski „Układ” z 2017 r., którego głównym tematem było: Jak rozładować migracyjny kryzys, zachowując prawo do azylu?
  • „Statek nadziei” przypominający misję ratowania uchodźców i imigrantów przez grupę zapaleńców z Rotterdamu wyruszających na Morze Śródziemne i dramatyczną sytuację, gdy okazuje się, że potrzebujących pomocy jest dużo więcej niż miejsc na statku.

Oprócz filmów uczestnicy środowego maratonu filmowego mogli wysłuchać wykładu adwokata Krzysztofa Pączka z Okręgowej Rady Adwokackiej nt. „Status prawny uchodźcy w prawie polskim”.
Stałym elementem festiwalu jest także Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka, w której udział wzięło jedenastu uczniów VIII LO i uzyskało wysokie lokaty.

DSC_0004
DSC_0005_2
DSC_0006
DSC_0007
DSC_0008
DSC_0009
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6