„Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej“ 

przysłowie arabskie

Młodzież VIII LO gościła w dniach 6-12 czerwca 2017 r. w szkole partnerskiej Geschwister Scholl Gymnasium w Lebach/Niemcy.
Uczniowie najpierw zakwaterowani byli w schronisku młodzieżowym we Frankfurcie nad Menem, co sprzyjało wzajemnemu poznaniu się i integracji. Później zwiedzali  Frankfurt i podziwiali miasto z punktu widokowego Main Tower. 8 czerwca po przyjeździe do stolicy landu Saarbrücken zostali zakwaterowani w rodzinach niemieckich.W programie wymiany znalazł się czas przeznaczony na udział w zajęciach lekcyjnych partnerskiej szkoły, wspólne grillowanie, zwiedzanie miasta, czy wspólną wycieczkę z rodzinami.

 Kolejne spotkanie z młodzieżą z Niemiec stało się historią, dobrą historią, którą wspólnie pielęgnujemy. Polepszenie kompetencji językowych, otwarcie na inną kulturę i przełamanie stereotypów, poznanie atrakcji turystycznych regionu, czy też nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni to tylko niektóre zalety wymiany szkolnej. Z chęcią ugościmy uczniów niemieckich w Rzeszowie za rok. Czekamy! 

Organizatorkami i koordynatorkami wymiany były: p. Ewa Jaśkiewicz i p. Anna Mazurkiewicz

niemcy17-1
Niemcy17-2
Niemcy17-3
Niemcy17-4
Niemcy17-5
Niemcy17-6
Niemcy17-7
Niemcy17-8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8