Witamy

  • Witamy

    Witamy na stronie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.  Mamy nadzieję, że informacje tutaj zamieszczone okażą się rzetelnym i ciekawym źródłem wiedzy o naszej szkole.  

    Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Kalendarz

poprzednim miesiącu luty 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 5 1 2
week 6 3 4 5 6 7 8 9
week 7 10 11 12 13 14 15 16
week 8 17 18 19 20 21 22 23
week 9 24 25 26 27 28

 

 

 

 

Rekrutacja

 

 

OFERTA KSZTAŁCENIA W R. SZK. 2019/2020
 
 
 
 
PRZEPRASZAMY -  SZCZEGÓŁOWA OFERTA W PRZYGOTOWANIU
 
 
 
 
 
 
 

NASZE ATUTY:

1.    Wyróżnia nas przyjazna atmosfera i indywidualne podejście do każdego, uczniowie czują się tu dobrze i bezpiecznie, także osoby z dysfunkcjami i problemami zdrowotnymi.

2.    Stawiamy na zdrową rywalizację, pracę zespołową, kształcenie przez działanie. Uczymy postaw i wartości, szczególną wagę przywiązujemy do aktywności społecznej i wolontariatu.

3.    Nieprzepełnione klasy i małe grupy językowe gwarantują naukę komfortową i skuteczną. Kadra to nauczyciele dyplomowani, egzaminatorzy OKE, wymagający, ale wyrozumiali i życzliwi.

4.    Organizacja zajęć w godzinach 8.00 – 15.00 sprzyja nauce i ułatwia dojazd uczniom spoza Rzeszowa, umożliwia swobodny udział w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych.

5.    Znajdujemy się blisko centrum, w miejscu cichym i bezpiecznym. Szkoła jest przestronna, nowoczesna i dobrze wyposażona:
•    obiekty sportowe: duża sala gimnastyczna, 2 siłownie, boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, sala z lustrami do fitness, 6 stołów do tenisa, boiska do siatkówki plażowej; uprawiamy nordic walking, organizujemy rajdy piesze i rowerowe, zimą - wyjazdy na narty;

•    baza dydaktyczna: 2 laboratoria językowe, wszystkie pracownie wyposażone w rzutniki i komputery, tablice interaktywne, biblioteka z CIM, nowa pracownia komputerowa;

•    inne: indywidualne szafki dla każdego ucznia, przestronne korytarze, dziedzińce wewnątrzszkolne z miejscami do wypoczynku, bufet - sklepik z ciepłymi posiłkami, automaty z napojami i przekąskami, gabinet higienistki.

6.    Nasi uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań i wyrównywania szans na zajęciach dodatkowych z przedmiotów maturalnych, zajęciach teatralnych, ZUMBY lub tańca ulicznego, kursach pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęciach sportowych i wielu innych. Jesteśmy otwarci także na inne potrzeby i pomysły uczniów.

7.    VIII LO współpracuje z uczelniami wyższymi: UR, WSIiZ, WSPiA, Politechniką - dzięki temu nasz uczeń uczestniczy w życiu uczelni, w sesjach naukowych i różnych eventach. Proces dydaktyczny urozmaicają np. zajęcia w Sądzie Rejonowym, lekcje muzealne w Łańcucie, dyskusyjne wieczory filmowe, zajęcia w j. angielskim we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów AIESEC. Licealiści pod kierunkiem nauczycieli przygotowują szkolne imprezy, happeningi, przedstawienia i konkursy, co roku uczestniczą w Festiwalu Filmowym „WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie”, w spotkaniach z ciekawymi ludźmi np. podróżnikami, pisarzami, politykami, jeżdżą na wycieczki i rajdy.

8.    Szkoła wykorzystuje możliwości, jakie stwarzają programy unijne i rządowe. Uczniowie systematycznie biorą udział w wymianie międzynarodowej - wyjeżdżają do Niemiec i na Ukrainę (szkoła w Winnicy na z Ukrainie oraz dwie szkoły partnerskie w Niemczech).

9.    Wśród absolwentów VIII LO są przedsiębiorcy, prawnicy, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki, psychologowie, dziennikarze, sportowcy - absolwenci szkół wyższych, w tym renomowanych uczelni - to nasz powód do dumy. Wielu nawet po latach chętnie odwiedza liceum, co najlepiej świadczy o atmosferze szkoły i przyjaznych relacjach uczeń - nauczyciel.

 

 

VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Wyspiańskiego 16a  Rzeszów