Witamy

  • Witamy

    Witamy na stronie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.  Mamy nadzieję, że informacje tutaj zamieszczone okażą się rzetelnym i ciekawym źródłem wiedzy o naszej szkole.  

    Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Kalendarz

poprzednim miesiącu styczeń 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31

 

 

 

Kronika

 

rok szkolny 2016/2017

 

 

1 września 2016 r.  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/20171 września 2016 r. VIII Liceum uroczyście rozpoczęło nowy rok szkolny 2016/2017. Akademia miała charakter patriotyczny. Uczniowie przypomnieli wszystkim uczestnikom o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i tragicznych chwilach, jakie przeżywała w tym czasie młodzież rozpoczynająca naukę w szkole.

Wszyscy licealiści, a w szczególności uczniowie klas pierwszych zostali powitani przez Panią Dyrektor Annę Murias oraz całe grono pedagogiczne VIII Liceum.

 

Akademię przygotowały: Pani mgr Ewa Koniuszewska, Pani mgr Małgorzata Borys-Duś oraz Pani mgr Jolanta Ziobro.Życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym !!!!

 

 

 

 

22 września 2016 r. - Salon Maturzystów.

 

Zorganizowane grupy maturzystów z VIII LO w Rzeszowie odwiedziły Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2016, który odbył się w dniach 23-24 września w ośrodku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Salon został zorganizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy przy współudziale okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz rektorów regionalnych uczelni.

Salon Maturzystów Perspektywy 2016 był największą w Polsce kampanią informacyjną dotyczącą egzaminu maturalnego oraz zasad rekrutacji na studia na kolejny rok akademicki . Podczas Salonu odbyły się spotkania - wykłady i prezentacje ekspertów OKE na temat egzaminów z przedmiotów obowiązkowych oraz najpopularniejszych przedmiotów do wyboru. Spotkania z ekspertami OKE cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród maturzystów. Swoją ofertę podczas Salonów zaprezentowały uczelnie nie tylko z regionu. Wydawnictwa promowały swoją ofertę – skierowaną do młodzieży maturalnej. Na stoiskach Perspektyw, młodzież mogła odebrać bezpłatny egzemplarz Informatora dla Maturzystów 2017 zawierający wykaz wszystkich wyższych szkół w Polsce wraz z zasadami przyjęć na studia.

 

   

 

 

22 września 2016 r. - Wycieczka integracyjna klas pierwszych VIII LO

 
W dniu 22.09.2016 uczniowie klasy 1a i 1b naszego liceum uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Ośrodka „Janiowe Wzgórze” pod opieką  wychowawców: p. Agnieszki Lewkowicz i p. Jolanty Ziobro. Zwiedziliśmy tam ośrodek jeździecki, obejrzeliśmy pokazy jazdy konnej w wykonaniu instruktorów, a także sami mogliśmy  jeździć konno pod ich opieką. Fachowością w tym względzie wykazała się nasza koleżanka Zosia - uczennica  kl. 1a.
Atrakcją wycieczki było również ognisko z pieczeniem kiełbasy i wiele zabaw integrujących społeczność uczniowską. Dzięki temu mieliśmy okazję lepiej się poznać  oraz wspólnie miło i wesoło spędzić czas.

 Pierwsze lody przełamane!!!

 

30 września 2016 r. - Dzień Chłopaka

 

W  piątek 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Samorząd Szkolny zorganizował niecodzienny happening dla chłopców. Każdy, kto założył w tym dniu krawat otrzymał upominek i  był zwolniony z odpowiedzi  na lekcjach. W szkole panowała niecodzienna atmosfera. Nasi koledzy z entuzjazmem przyjęli pomysł, a widok „ panów pod krawatem” budził wiele pozytywnych emocji.

 

          

 

 

10 października 2016 r. - Wybory do Samorządu Szkolnego

 

W dniu 10 października odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Uczniowie naszej szkoły mogli głosować na jednego z trzech kandydatów:

  • Damiana Machalskiego z klasy 2a,
  • Mateusza Przybyła z klasy 2b
  • Dominika Orzech z klasy 1a 

 

W wyborach wzięło udział 127 uczniów. Większością głosów w liczbie 64 Przewodniczącym Samorządu Szkolnego został Damian Machalski. Drugie miejsce, jednocześnie zostając zastępcą,zajął Dominik Orzech z liczbą głosów 35.

 

Serdecznie gratulujemy wybranym przedstawicielom i życzymy zapału do działania oraz owocnej współpracy ze społecznością szkolną.


Za pomoc w przygotowaniu oraz poprawnym przebiegiem wyborów dziękujemy klasie 2b

 

14 października 2016 r. - Dzień Edukacji Narodowej

 

W dniu Waszego święta, drodzy Nauczyciele,

Życzymy wszystkiego co najlepsze.

Pogody ducha, aby zaakceptować rzeczy,

których nie można zmienić.

Odwagi, by wspinać się na szczyty,

pozornie nie do pokonania.

Siły, by wytrwać w trudnych momentach,

I spokoju, który przynosi codzienne ukojenie.

 

 Za cały trud włożony w naszą edukację i wychowanie

Dziękujemy !

 

W imieniu całej społeczności szkolnej życzy Samorząd VIII LO

 

      

 

 

 

14 października 2016 r. - Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Natalii Pisarek

 

W dniu 14 października 2016 r. w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której pani premier Beata Szydło osobiście wręczała najzdolniejszym uczniom z całej Polski stypendia Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce. W grupie 5 uczniów z naszego regionu, otrzymujących z rąk szefowej rządu to wyróżnienie, była uczennica VIII Liceum Ogólnokształcącego Natalia Pisarek, która jako jedyna reprezentowała  Rzeszów. Jesteśmy dumni z tak wielkiego wyróżnienia i serdecznie gratulujemy Natalii.

 

 

 

 

 

 

17 października 2016 r. - Wyjście na spektakl "Romeo i Julia".

 

17.10.2016 r. klasy 1a,1b i 2b VIII Liceum Ogólnokształcącego  w Rzeszowie uczestniczyły w musicalu  ”Romeo i Julia” Wrocławskiego Teatru Muzycznego  T-Art. Uczniowie pod opieką pani Marty Malisiewicz, pani Edyty Sobali-Skiminy, pani Joanny Szczerbińskiej  z  zaciekawieniem obejrzeli arcydzieło Szekspira w musicalowej i współczesnej odsłonie. Licealiści zwrócili uwagę na doskonałe połączenie muzyki, piosenki oraz tańca w wykonaniu aktorów.
Propozycja Wrocławskiego Teatru Muzycznego wydała się interesująca także ze względu na otwarte zakończenie musicalu.

 

 

 

24 października 2016 r. - "Wyrwani z niewoli"

 

„Wyrwani z niewoli”, czyli Piotr Zalewski i Jacek „Heres” Zajkowski byli gośćmi naszej szkoły, w poniedziałek 24 października na lekcjach 4 i 5 LO. Zaprezentowali oni bardzo dynamiczny i wciągający program profilaktyczno-ewangelizacyjny „Ku wolności”. Na podstawie swojego doświadczenia wyrwania z nałogów i doświadczenia wiary opowiadali o tym, że z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji życiowej jest wyjście, trzeba tylko zaufać drugiemu człowiekowi. Mówili o lękach i maskach współczesnej młodzieży. Przekonywali, że życie może być piękne, jeśli tylko będziemy je opierali na właściwym fundamencie.

Świadectwo Piotra i Jacka przeplatane było animacjami angażującymi uczestników programu oraz twórczością hip-hopową prowadzących. Usłyszeliśmy m.in. takie hity „Wyrwanych” jak „Ku wolności” oraz „Iskierka”. Był zatem czas i na refleksję, jak i na dobrą zabawę.
Po programie był również czas na pamiątkowe zdjęcia i indywidualne rozmowy młodzieży, z czego skorzystała liczna grupa uczniów, co świadczy o dobrym przyjęciu prezentowanych treści.
Piotr i Jacek do Rzeszowa przyjechali już trzeci raz na zaproszenie fundacji „Charismata” i Miasta Rzeszów.

 

 

 

 

 

VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Wyspiańskiego 16a  Rzeszów