Witamy

  • Witamy

    Witamy na stronie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.  Mamy nadzieję, że informacje tutaj zamieszczone okażą się rzetelnym i ciekawym źródłem wiedzy o naszej szkole.  

    Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Kalendarz

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 44 1 2 3
week 45 4 5 6 7 8 9 10
week 46 11 12 13 14 15 16 17
week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30

22 grudnia 2009 r. - Wigilie klasowe W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkie klasy naszej szkoły uczestniczyły w zorganizowanych przez siebie wigiliach klasowych. W czasie tych spotkań łamano się opłatkiem, składano sobie świąteczne i noworoczne życzenia oraz spożywano świąteczne potrawy.

18 grudnia 2009 r. - Sukces uczennicy. 18 grudnia odbyła się w Rzeszowie uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to jest przyznawane uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej kończącej się maturą, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i uzyskał najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazał szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskał w niej najwyższe wyniki. Stypendystce naszej szkoły Monice Grobelskiej z klasy 3c oraz jej Rodzicom serdecznie GRATULUJEMY!!!

16 grudnia 2009 r. - Sukcesy naszych uczniów  Uczennice VIII LO: Daria Bralewska z kl. 3d oraz Vanessa Szklanny z kl.1d zakwalifikowały się do okręgowych eliminacji  Olimpiady Języka Niemieckiego. Opiekunami uczennic są panie Ewa Jaśkiewicz i Marta Maramorosz - Kądziela Z kolei Izabela Rejman z kl.3c i Justyna Pomykała z kl.3d zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Opiekunami uczennic są panie Dorota Sobala i Anna Mazurkiewicz. 

10 grudnia 2009 r. - Pokaz tańca W naszej szkole odbył się pokaz tańca promujący otwarcie w Rzeszowie szkoły tańca Lilla House w dniach 12 - 13 grudnia. Informacje nt. szkoły, rekrutacji i dni otwartych znajdziecie na stronie: www.lillahouse.com/rzeszow

3 grudnia 2009 r. - Pomoc Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci.  W dniu 3 grudnia 2009 przeprowadzona została w naszej szkole zbiórka pieniędzy i rzeczy (kosmetyków, środków pielęgnacyjnych i higienicznych, zabawek, książek i przyborów) dla podopiecznych Hospicjum w ramach II EDYCJI AKCJI MIKOŁAJKOWEJ  na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych i ich rodzin.

 26 listopada 2009 r. - Próbna matura W dniach 24 i 26 listopada uczniowie klas III przystąpili do próbnej matury z języka polskiego i języka angielskiego.

23 listopada 2009 r. - Odbyły się kolejne spotkania rodziców z wychowawcami klas. W czasie tych spotkań rodzice zostali poinformowani o wynikach w nauce swoich dzieci oraz o bieżącej frekwencji. W czasie wywiadówki w szkole odbył się również KIERMASZ rękodzieła artystycznego oraz ozdób świątecznych wykonywanych przez młodzież skupioną w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zgłobniu.

16 listopada 2009 r. - Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Słowackiego. Przebiegło w niezwykle miłej atmosferze, co było niewątpliwie zasługą pogody ducha, jaka cechowała autorkę powieści "Teren prywatny", "Prowincja", "Gobelin", "W górę rzeki", "Niebieski autobus". Po krótkiej prezentacji B. Kosmowska wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez czytelników. Interesowano się przede wszystkim warsztatem pisarskim. Z uwagi na zainteresowania zawodowe (B. Kosmowska pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej w Słupsku) nie obeszło się, ku zadowoleniu czytelników, bez refleksji na temat literatury pozytywizmu. W spotkaniu uczestniczyły uczennice klasy Ia pod opieką p. Anny Majewskiej.

12 listopada 2009 r. - Wypominki nauczycielskie W kościele pw. św. Judy Tadeusza w Rzeszowie  została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół oraz uczniów szkół rzeszowskich. W czasie Mszy św. odczytano przygotowane wcześniej wypominki. W uroczystości wzięła udział  pani Dyrektor Zofia Kanicka oraz delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły (klasa 3d)

10 listopada 2009 r. - Akademia z okazji 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych, obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym. W przeddzień 91. rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca te wydarzenia. Wspomniano czasy niewoli, nadzieje i dążenia narodowowyzwoleńcze wielu polskich żołnierzy, a w szczególności tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę. Co należałoby zrobić, aby patriotyzm nie był dla nas tylko staroświeckim terminem ze słownika? Do zastanowienia się nad tym, czym jest wolność, od czego zależy i w jakim stopniu od nas samych, skłaniali nas uczniowie klasy Ic i IIId, którzy występowali na akademii. Scenariusz uroczystości został opracowany przez pana Sławomira Lelka, panie: Annę Majewską i Joannę Woźniak, dekorację przygotowała pani Ewelina Błońska-Rybarczyk. Oprawę muzyczną przygotowała pani Lucyna Grych-Hajduk.

5 listopada 2009 r. - Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych VIII Liceum Ogólnokształcącego. Dyrektor szkoły - pani mgr Zofia Kanicka, szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów, wyrażając przekonanie, że trud codziennej pracy doprowadzi ich do sukcesu, wpłynie na rangę życiowych wyborów. Złożone zaś słowa przysięgi mają przypominać o potrzebie wierności, gdyż "ślubowanie człowieka szlachetnego jest monetą z dobrego kruszcu".
     Po uroczystym ślubowaniu odbyły się "Otrzęsiny" klas pierwszych. Od czasów żaków krakowskich "Otrzęsiny" - to impreza, podczas której starsi, doświadczeni koledzy sprawdzają umysł i tężyznę fizyczną "pierwszaków". Do wspólnej zabawy zaproszono wszystkie pierwsze klasy razem z wychowawcami. Przygotowane konkurencje polegały, m.in. na prezentacji swojej klasy, wypiciu eliksiru mądrości, jak również zaprezentowaniu sprawności fizycznej. Prezentacje wykazały, że wśród pierwszoklasistów są utalentowani wokaliści i artyści, którzy godnie będą reprezentować społeczność szkolną.
     Uroczystość przygotowały panie: Lucyna Lasota i Joanna Szczerbińska.

3 listopada 2009 r. - Ogólnopolska próbna matura z matematyki.Tegoroczni maturzyści będą pierwszym po ponad 25 latach rocznikiem, który będzie obowiązkowo zdawał na egzaminie maturalnym matematykę. Dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcą pomóc uczniom przygotować się do tego egzaminu, stąd m.in. matura próbna. W naszej szkole do matury próbnej przystąpili wszyscy uczniowie klas trzecich.

21-25 października 2009 r. - 48 Ogólnopolski Rajd Górski "Lubańska Jesień 2009" Trasa rajdu przebiegała wzdłuż Gór Izerskich, które stanowią ostatnie zachodnie pasmo Sudetów w Polsce. Noclegi były w schronisku Orle oraz w Szklarskiej Porębie. Na trasie zobaczyliśmy m. in.: Wodospad Szklarki, skałę Chybotek, zwiedziliśmy Muzeum Gór Izerskich i Muzeum Minerałów w Szklarskiej Porębie. Grupa miała okazję podziwiać góry również od strony czeskiej. Na zakończenie rajdu organizatorzy przygotowali ognisko z kiełbaskami. Głównym punktem programu okazała się możliwość sprawdzenia się w wspinaczce skałkowej. Asekurował nas podróżnik i zdobywca m. in. Mount Everestu - Adam Sikora. Również przejażdżka quadami po okolicznych lasach urozmaiciła nam wolny czas. Cała grupa wróciła do Rzeszowa zadowolona i pełna nadziei na kolejny wypad w polskie góry.
     Opiekun grupy: mgr Agata Brzozowska

Uczestnicy:
Kinga Bal                   kl.ID
Karolina Drozd            kl.ID
Sara Trojanowska       kl.ID
Vanessa Szklany         kl.ID
Marika Szybisty           kl.ID

Tomasz Bronhard        kl.ID
Patrycja Zając            kl.IIIE
Łukasz Słabocha         kl.IID

15 października 2009 r. - Rzeszowskie Spotkania z Literaturą Współczesną W Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego uczennice klasy IIa pod opieką p. Anny Majewskiej uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarzem, fotografem, reżyserem filmowym, performerem Sławomirem Shuty. Było to drugie ze spotkań w ramach Rzeszowskich Spotkań z Literaturą Współczesną, których organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Spotkanie poprowadził Janusz Pasterski.

15-16 października 2009 r. -  Watch Docs. Uczniowie niektórych klas naszej szkoły (2c, 3a, 3d, 3e) wzięli udział w 7 Objazdowym Festiwalu Filmowym "Watch Docs. Prawa czlowieka w filmie" W województwie podkarpackim poprzednie edycje Festiwalu odbyły się w roku 2007 i 2008. Organizatorem jest WSPiA. W przekonaniu organizatorów i nauczycieli warto uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, gdyż jest znakomitą formą edukacji oraz podnoszenia świadomości młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, kształtowania postaw szacunku dla praw człowieka oraz ukazywanie przypadków ich łamania, propagowania kultury praw człowieka i motywacji dla ich przestrzegania.

14 października 2009 r. - Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy ostatniego króla Polski  Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu w dniu 14 października 1773 roku. 

13 października 2009 r. - Dzień Edukacji Narodowej Uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęto piosenką w wykonaniu uczennic z kl. 3d. Uczniowie prowadzący akademię serdecznie przywitali zgromadzonych gości: dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników administracji. Następnie odczytali specjalnie przygotowany na tę okazję list zawierający podziękowania dla nauczycieli za wysiłek, jaki wkładają w pracę dydaktyczną i wychowawczą oraz życzenia dalszych sukcesów. W dalszej części uroczystości pani dyrektor Zofia Kanicka w swoim imieniu i w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Następnym punktem programu było przedstawienie wyników szkolnego plebiscytu na Nauczyciela Roku, wyniki przedstawiła opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Anna Szelc. W części artystycznej usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu uczennic: z kl. 2b Justyny Franczyk i z kl. 2a Ady Ficek, oraz obejrzeliśmy krótki program poetycki przygotowany przez uczennice z kl. 2b i 2c.  Oprawę muzyczną przygotowała pani Lucyna Grych-Hajduk. Scenariusz uroczystości został opracowany przez panie Ewę Jaśkiewicz, Annę Mazurkiewicz i Ewę Barańską, dekorację przygotowała pani Ewelina Błońska-Rybarczyk.
Wszystkim serdecznie dziękujemy !!!
 
13 października 2009 r. - "Stanisławy 2009" W czasie akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej ogłoszono  wyniki corocznego konkursu "Stanisławy 2009". W tym roku zwycięzcami zostali:

Nauczyciel Roku - pan Sławomir Lelek

Bratnia Dusza - pani Katarzyna Wołowiec

Złoty Wykładowca - pani Dorota Sobala

Szwajcarski Zegarek - pani Dorota Sobala

Serdecznie GRATULUJEMY!!!

28 września 2009 r. - Wycieczka maturzystów do Warszawy.  A oto relacja jednej z uczennic z klasy 3d:
     "W dniu 28 września 2009 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy, której głównym punktem była wizyta w Parlamencie RP. Po obowiązkowej kontroli osobistej, weszliśmy do siedziby polskiego Sejmu. Przewodnik zapoznał nas z historią Parlamentu na przestrzeni wieków oraz przedstawił obowiązujące obecnie w nim przepisy. Udało nam się zobaczyć salę obrad Sejmu oraz salę Senatu. Po wizycie w Parlamencie udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza, aby złożyć kwiaty w imieniu społeczności naszej szkoły. Później, w czasie wolnym udaliśmy się w różne miejsca Warszawy: zwiedzaliśmy m. in. Starówkę oraz Pałac Kultury i Nauki. W Warszawie spędziliśmy miło czas, a do Rzeszowa wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas 3a, 3b, 3d i 3e wraz z opiekunami panią Dorotą Sobalą, panem Sławomirem Lelkiem, panią Joanną Woźniak, panią Grażyną Jastrzębską, panią Anną Mazurkiewicz i panią Marzeną Burek.

25 września 2009 r. -  V Europejski Dzień Języków Obcych w Krakowie. W ramach tego dnia odbył się Turniej Tańców Europejskich, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Byli to uczniowie klas trzecich: Anna Panek, Paulina Radomska, Justyna Stopa, Dominik Dobrowolski, Łukasz Klimek i Filip Orzechowski. Zaprezentowali oni taniec cha cha. Taniec ten poprzedziła prezentacja i muzyka w językach obcych. Nasza młodzież pięknie się zaprezentowała w tym tańcu. Naszych uczniów wspomagali nauczyciele p. Marta Malisiewicz i p. Romuald Szerer. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

25 września 2009 r. - Klasy 1a i 3f wzięły udział w integracyjnym wyjeździe do Iwonicza i Rymanowa Zdroju. Młodzież zwiedziła  Iwonicz Zdrój, m.in słynną "Pijalnię" znajdującą się w centrum uzdrowiska. Następnie uczniowie przeszli szlakiem turystycznym z Iwonicza do Rymanowa. Wycieczka upłynęła w miłej atmosferze. Uczniowie przebywali pod opieką p. Doroty Sobali, p. Krystyny Szpetnar i p. Sławomira Lelka.

24-25 września 2009 r. - Salon Maturzystów odbył się Salon Maturzystów Perspektywy 2009. Maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach w dniu 25 września w godz. 9.00-12.00 W czasie spotkań zostały omówione następujące tematy:
1. Co należy wiedzieć o egzaminie maturalnym w 2010 roku?
2. Dobry wynik z matematyki przepustką do akademickich sukcesów.
3. Jak przygotować prezentację z języka polskiego, by została wysoko oceniona?
Niektórzy maturzyści udali się dodatkowo na wykład poświęcony przygotowaniu się do egzaminu ustnego z języka obcego.

23 września 2009 r. - Konferencja "Wojna i pamięć"Klasy 3c, 3d i 3e wraz z opiekunami panią Dorotą Sobalą i panem Sławomirem Lelkiem uczestniczyły w konferencji zorganizowanej przez Forum Rozwoju Rzeszowa na temat "Wojna i pamięć". Konferencja otwiera projekt "Wojna i pokój - edukacja historyczna" pt.: "Dlaczego powinniśmy pamiętać o II wojnie światowej?". W czasie konferencji swoje prezentacje przedstawili profesorowie i absolwenci Uniwersytetu Rzeszowskiego. Poruszone zostały rozmaite kwestie dotyczące drugiej wojny światowej, jak np. porównanie polskich i niemieckich wojsk w czasie pierwszych tygodni walk czy problem niemieckich i sowieckich obozów koncentracyjnych. Pod koniec konferencji głos mogli zabrać sluchacze, wśród któych znaleźli się wybitni obywatele Rzeszowa, kombatanci wojenni i przedstawiciele władz politycznych i kościelnych.
 
21 września 2009 r. - "Antygona w Nowym Jorku" uczniowie klas 1a, 1c, 1d i 3a mieli okazję obejrzeć sztukę współczesnego polskiego dramaturga Janusza Głowackiego "Antygona w Nowym Jorku". Spektakl przygotowało krakowskie stowarzyszenie Dialog. Sztuka porusza uniwersalny problem bezdomności. J. Głowacki zapełnił ją galerią pełnokrwistych postaci. Oto na ławce w parku budzi sie Sasza, pięćdziesięcioletni Żyd rosyjskiego pochodzenia. Z zarośli wychodzi Pchełka - bezdomny z Polski. Z wózkiem wypełnionym lichym towarem nadjeżdża Anita, Portorykanka. To właśnie do niej nawiązuje tytuł przedstawienia. Podobnie jak jej słynna poprzedniczka chce pochować zwłoki swojego narzeczonego Johna, który zmarł poprzedniej nocy i ma być pochowany w mogile zbiorowej. Ma tak jak inni, prawo do godnego pochówku. Trzeba jednak wykraść ciało.  Tego zadania podejmują się Sasza i Pchełka. Jednak nie sama fabuła jest najważniejsza, chodzi o coś więcej.  Przesłanie sztuki to potrzeba walki o godne życie i godną śmierć. Chodzi o prawo do nadziei i marzeń. Spektakl zapada w pamięć i uświadamia, że bezdomność to problem wciąż aktualny w Nowym Jorku, Londynie, Warszawie ....

21 września 2009 r. - Wywiadówki dla uczniów liceum.Rodzice uczniów naszej szkoły mieli okazję by spotkać się z  wychowawcami klas i nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Zanim rodzice uczniów klas pierwszych udali się na spotkania z wychowawcami klas, zostali zaproszeni na spotkanie z Dyrektorem szkoły i nauczycielami uczącymi w naszym liceum. W czasie spotkania Pani Dyrektor pogratulowała rodzicom wyboru naszego liceum przez ich dzieci, a następnie podała rożne informacje na temat szkoły m.in. omówione zostały obowiązujące profile, metody pracy stosowane przez nauczycieli, zajęcia pozalekcyjne, praca pedagoga szkolnego, wymiany międzynarodowe, osiągnięcia naszych uczniów i inne. Następnie rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas pierwszych. W podobnych spotkaniach z wychowawcami klas uczestniczyli również rodzice uczniów klas drugich i trzecich. Rodzice uczniów klas trzecich mieli także możliwość spotkania się z Dyrektorem szkoły, co było okazją do uzyskania informacji na temat egzaminu maturalnego w sesji 2010. W czasie spotkania rodzice uzyskali niezmiernie istotne informacje na temat zmienionej struktury egzaminu maturalnego, jaki będzie obowiązywał od sesji 2010. Mogli również wysłuchać informacji na temat obowiązku zdawania matematyki w czasie tego egzaminu i obejrzeć prezentację multimedialną na ten temat przygotowaną przez panią Joannę Woźniak. Ostatnim punktem spotkania była prezentacja pani pedagog Edyty Sobala-Skimina.  

18 września 2009 r. - Dzień Otwartych Dni w Nowinach. Uczniowie kl. IIa i IIIf pod opieką nauczycieli zwiedzili redakcję Nowin z okazji 60-lecia gazety. Dziennikarze Nowin oprowadzili wycieczkę po całym budynku przy ul. Kraszewskiego 2. Młodzież była m.in. w dziale technicznym, sportowym, fotoreporterów, informacyjnym, online i w planówkowni. Z bliska oglądała, jak pracują fachowcy, jak łamane są strony. Przyszli dziennikarze wysłuchali prezentacji Dariusza Dziopaka, zastępcy redaktora naczelnego Nowin, o historii gazety, jak dawniej składano teksty, gdzie mieściła się redakcja i jak zmieniało się logo. Usłyszeli też, że sami mogą redagować stronę: http://www.mmrzeszow,pl/, a także dodawać wpisy w Regiopegii.
     Ile zarabia dziennikarz? O której godzinie musi być w pracy? Kto mu podpowiada tematy? - to najczęściej zadawane pytania.
     Uczniów klasy dziennikarskiej interesowało, jak zostać dziennikarzem, czy trudne jest pisanie tekstów i dlaczego ten zawód - mimo wszystko - jest wciąż pasjonujący. Dopytywali o najtrudniejsze i najzabawniejsze historie związane ze zbieraniem informacji.
     Dla wszystkich była również okazja do pamiątkowej fotografii. Na zakończenie uczniowie dostali wydrukowaną, oprawioną pierwszą stronę Nowin z grupowym zdjęciem pod redakcją, a także upominki - książki, płyty, długopisy, kubki i inne gadżety.

18 września 2009 r. - Akcja "Sprzątanie Świata"Uczniowie klasy 3B, pod opieką Pani Anny Chamielec, wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".   

7-10 września 2009 r. - Kiermasz podręczników używanych.Każdy kto jeszcze nie zdążył zrobić wrześniowych zakupów szkolnych miał okazję uczynić to "u źródła", czyli w ramach szkolnego kiermaszu podręczników używanych. Akcją, jak co roku zajął się Samorząd Uczniowski. W sprzedaży podręczników udział wzięli również absolwenci naszego liceum.  

1 września 2009 r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009. Nauczyciele i uczniowie VIII LO spotkali się o godz. 9.00 na wspólnej Eucharystii w Kościele p.w. Chrystusa Króla w Rzeszowie, aby wspólnie prosić o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym. O godz. 10.00 cała społeczność uczniowska spotkała się w szkole, gdzie została zapoznana ze szczegółami planu pracy dydaktycznej i wychowawczej na bieżący rok. Nie zapomniano też o 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą uczczono minutą ciszy oraz krótkim programem artystycznym w wykonaniu uczniów VIII LO.

19 czerwca 2009 r. - Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I i II.  Uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, a następnie w akademii zorganizowanej w szkole. Pierwszym punktem uroczystości było przemówienie pani Dyrektor oraz wręczenie dyplomu i nagrody rzeczowej Monice Grobelskiej, uczennicy klasy 2c, która uzyskała najwyższą średnią w naszej szkole. Uczennica ta została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Następnie zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku takie świadectwa otrzymało 16 uczniów. W czasie uroczystości wyróżniono również osoby, które uzyskały średnią ocen co najmniej 4.5 - pełna lista uczniów jest dostępna w zakładce "Nasi Uczniowie - Osiągnięcia Przedmiotowe". Ostatnim punktem programu była część artystyczna przygotowana przez panie Katarzynę Wołowiec, Agatę Brzozowską i Lucynę Grych-Hajduk oraz uczniów z klasy 2c. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.
 
17 czerwca 2009 r. - Odbyło się w Rzeszowie przyjęcie Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Krzyż ten został uroczyście poświęcony 22 kwietnia 1984 roku na Placu Św. Piotra w Rzymie przez papieża Jana Pawła II. Przemierzył wraz z papieżem wszystkie kontynenty, towarzysząc młodym gromadzącym się na Światowych Dniach Młodzieży. 22 kwietnia tego roku delegacja młodzieży z Polski  otrzymała Krzyż  na Placu Św. Piotra w Rzymie z rąk papieża Benedykta XVI i od tego czasu rozpoczęła sie uroczysta peregrynacja w naszej ojczyźnie. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

7 czerwca 2009 r. - Olimpiada Wiedzy Ekologicznej W dniach 5-7 czerwca odbył się etap centralny XXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Województwo podkarpackie reprezentował m.in. absolwent naszego liceum Łukasz Ogorzałek.
     Łukasz znalazł się w ścisłej czołówce - zajął wysokie 12 miejsce w etapie centralnym Olimpiady. Serdecznie gratulujemy sukcesu Łukaszowi!!!
       Składamy również wyrazy uznania jego opiekunowi - pani Annie Chamielec.

6 czerwca 2009 r. - Piknik Sportowy pod hasłem: "Sobota zdrowo na wesoło i sportowo" W czasie pikniku odbyły się:
1. Turniej piłkarski (zespoły 6-cio osobowe z podziałem na kategorie wiekowe jak w siatkówce).
2. Siatkówka plażowa w 4 kategoriach wiekowych.
3. Rowerowy tor przeszkód.
4. Gry i zabawy dla dzieci.
     W turnieju wzięli udział uczniowie wszystkich typów szkół.

5 czerwca 2009 r. - Ogólnopolski Dzień Bez Przemocy. Każdy uczeń i nauczyciel mógł wziąć udział w następujących działaniach:
1. Zamanifestowaniu swojego poparcia dla przyjaźni, tolerancji i życzliwości wobec drugiego człowieka poprzez noszenie w tym dniu nalepek z hasłami skierowanymi przeciwko przemocy (nalepki dostępne u organizatorów akcji). 
2. HAPPENINGU "BUDUJEMY DRZEWO ZMIAN". Każdy, kto wziął udział w akcji mógł nadmuchać balonik (symboliczne rozładowanie emocji) i napisać na nim hasła wyrażające sprzeciw przeciwko przemocy (za najbardziej pomysłowe hasła uczniowie zostali nagrodzeni).
3. Wypełnieniu planszy "ALFABET ŻYCZLIWOŚCI'". Każde słowo wpisane do alfabetu było podpisane przez klasę, która je wymyśliła.
4. Redagowaniu wspólnego anonimowego LISTU DO OSÓB, którym kiedyś sprawiliśmy przykrość lub wyrządziliśmy krzywdę.
Koordynatorem akcji byli uczniowie z klasy 2a, a ich opiekunem pani pedagog Edyta Sobala-Skimina.

3 czerwca 2009 r. - Próbna matura z matematyki. Została przeprowadzona próbna matura z matematyki dla klas II, która jest dla uczniów i nauczycieli ważną diagnozą przed obowiązkowym egzaminem z tego przedmiotu w sesji 2010.

2 czerwca 2009 r. - Czy warto głosować?Odbyła się debata między uczniami VIII LO (głównie uczniowie klas 1c i 2d)  nt. "Czy warto głosować?", po której uczniowie udali sie do szkolnego lokalu wyborczego, gdzie mogli oddać głos. Program ten nie miał na celu propagowania konkretnej partii ani polityków, lecz oswojenie z procedurami głosowania, uświadomienie jak ważnym obowiązkiem każdego obywatela są wybory oraz czynne branie udziału w życiu politycznym państwa. Wybory zostały zorganizowane przez panią Dorotę Sobalę i pana Sławomira Lelka.

1 czerwca 2009 r. - Młodzi głosują W związku z przystąpieniem do programu "Młodzi glosują", zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w naszej szkole odbywały się różnego rodzaju akcje dotyczące wyborów oraz funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Kulminacyjnym przedsięwzięciem było spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego, panem Mieczysławem Janowskim, jego asystentką panią Mariolą Czuchrą oraz panem Jerzym Jankowiakiem - przyjacielem i współpracownikiem pana posła. Pan poseł opowiadał o procedurach głosowania oraz o codziennej pracy parlamentarzystów.

28 maja 2009 r. - Szkolenie dla uczniów naszej szkoły. W ramach projektu organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania odbyła się w naszej szkole kolejna lekcja przeprowadzona przez pracownika naukowego WSIiZ. Tym razem była to lekcja z przysposobienia obronnego na temat: "Wojsko w systemie bezpieczeństwa państwa". W lekcji uczestniczyła klasa 2d.

27 maja 2009 r. - Sukces uczennicy naszej szkoły Aleksandra Rygiel z klasy 2d napisała pracę na konkurs organizowany przez Kancelarię Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Jej praca pt "Jak wydarzenia roku 1989 pamiętają nasze rodziny? Co wiemy o pokoleniach młodzieży, która przez 70 lat działała na rzecz demokracji i niepodległości? Co możemy zrobić dla pomyślności Polski, żeby żyło się lepiej i sprawiedliwiej nam i pokoleniom, które przyjdą po nas?". Uczennica zakwalifikowała się i weźmie udział w XV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w dniu 1 czerwca 2009. Opiekunem uczennicy jest pani Dorota Sobala.

26 maja 2009 r. - Rajd klasy 2e Klasa 2e wzięła w krótkim rajdzie w okolicach Słociny. Pierwszym etapem była wędrówka po lesie w okolicach Łysej Góry. Drugim punktem programu była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie gospodarze zorganizowali dla uczniów ognisko integracyjne.

26 maja 2009 r. - Kurs pierwszej pomocy uczniowie klasy 2b rozpoczęli zajęcia z kursu pierwszej pomocy. Szkolenie jest organizowane przez Polski Czerwony Krzyż. Uczestnicy otrzymają certyfikat zgodny z zasadami Europejskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szkolenia jest pan Ludomir Lewandowski.

20 maja 2009 r. - Wyróżnienie dla naszej gazetki. Zespołowi redakcyjnemu naszej gazety szkolnej "3 plus 8" przyznano wyróżnienie w IV Konkursie Gazetek Szkolnych organizowanym przez  Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie Filia w Leżajsku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

18 maja 2009  r. -  Wywiadówka szkolna Odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym wywiadówka, w czasie której rodzice zostali poinformowani o przewidywanych ocenach na koniec roku szkolnego. 

24 kwietnia 2009 r. - Zakończenie szkoły dla uczniów klas III.  Tegoroczni maturzyści wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, a następnie w akademii zorganizowanej w szkole. Pierwszym punktem uroczystości było przemówienie pani Dyrektor, w którym pani Zofia Kanicka wyraziła nadzieję, że uczniowie zatrzymają w sercu fotografie ludzi i zdarzeń z czasów liceum, oraz życzyła uczniom powodzenia na egzaminie dojrzałości. Kolejnym punktem programu było wręczenie dyplomu i nagrody rzeczowej Marcie Barszczowskiej, uczennicy klasy 3f, która uzyskała najwyższą średnią w naszej szkole, a tym samym tytuł Primus Inter Pares. Następnie zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem. W tym roku takie świadectwa otrzymało 18 uczniów. W czasie uroczystości wyróżniono również osoby, które uzyskały średnią ocen co najmniej 4.5, Łukasza Ogorzałka (laureata Olimpiady Wiedzy Ekologicznej), uczniów, którzy wyrazili gotowość oddania krwi w akcji zorganizowanej w naszej szkole oraz wręczono nagrody za osiągnięcia sportowe. Podziękowania zostały przekazane również rodzicom, którzy zaangażowali się w pracę na rzeczy szkoły. Ostatnim punktem w części oficjalnej było przemówienie przedstawiciela Rady Rodziców, po czym nastąpiła część artystyczna przygotowana przez panie Lucynę Lasotę i Ewę Barańską. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

19 kwietnia 2009 r. -  Sukces w Olimpiadzie. Uczeń klasy 3B Łukasz Ogorzałek został laureatem etapu wojewódzkiego XXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbyła się 18 kwietnia 2009. Uczeń zakwalifikował się do etapu centralnego OWE, który odbędzie się w dniach 5-7.06.2009.  Do konkursu uczeń przygotowywał się pod kierunkiem pani mgr Anny Chamielec.

15 kwietnia 2009 r. -  Targi Edukacyjne. Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w corocznych targach edukacyjnych organizowanych w Hali Sportowej na Podpromiu. Targi były możliwością zaprezentowania się uczniom 3 klas szkół gimnazjalnych i pokazania dlaczego warto wybrać nasze liceum.

10 kwietnia 2009 r. -  Wyjazd do Bułgarii. W dniach 3-10 kwietnia reprezentacja naszej szkoły (5 uczennic z klas 2b i 2e) wraz z nauczycielem geografii, panią Agatą Brzozowską,  przebywała w Bułgarii, gdzie wzięła udział w projekcie poświęconym ekologii i ochronie środowiska.

2 kwietnia 2009 r. - Dzień Papieski w szkole. W 4 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to wydarzenie. Mottem akademii stały się słowa: "Szukałem Was, teraz  przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję". Uczniowie z klasy 1b, 2b i 2c wraz z ks. Mariuszem Jeżem przygotowali program słowno-muzyczny. Na przygotowaną akademię złożyły się doniesienia prasowe z ostatnich dni życia papieża, słowa jego poezji oraz Testamentu. Całości dopełniła prezentacja multimedialna ze zdjęciami z ostatnich dni życia papieża oraz pieśni religijne i muzyka instrumentalna. Na zakończenie została odmówiona modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II.

2 kwietnia 2009 r. - Spotkanie z podróżnikiem. Odbyło się się kolejne spotkanie z podróżnikiem (opowieść o Iranie). W spotkaniu wzięły udział klasy, które nie uczestniczyły w pierwszym spotkaniu: 1a, 1d i 2a.

31 marca 2009 r. - Ciekawe lekcje ze WSIiZ-em  W ramach projektu "Ciekawe lekcje" pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przeprowadzili dla naszych uczniów cykl zajęć dydaktycznych z różnych przedmiotów, związanych z kierunkami studiów proponowanymi przez uczelnię.
 
28 marca 2009 r. - Godzina dla Ziemi. W związku z przystąpieniem miasta Rzeszów do ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi", organizowanej przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF Polska, polegającej na wyłączeniu świateł na jedną godzinę zarówno przez osoby prywatne, firmy oraz miasta, zachęcaliśmy wszystkich uczniów do przyłączenia się do tej akcji i propagowania jej w swoim środowisku (znajomi, rodzina). W tym roku "Godzina dla Ziemi" wybiła 28 marca 2009 o godz. 20.30 Wyłączenie świateł na jedną godzinę przez ludzi na całym świecie jest jednym z najgłośniejszych jak dotąd komunikatów opinii publicznej w sprawie podjęcia globalnych działań przeciwko nadmiernemu ocieplaniu się Ziemi. Ma pokazać, że nawet małe zmiany w życiu codziennym są ważne, a wspólne działania, na pozór drobne, mogą wiele zmienić.

26 marca 2009 r. - Matura z matematyki. Delegacja 4 uczniów z klas 1 i 2 wraz z nauczycielem matematyki panią Joanną Woźniak wzięła udział w czwartek 26 marca  2009 w spotkaniu z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Panem Ministrem prof. dr hab. Zbigniewem Marciniakiem. Tematyka spotkania będzie dotyczyła spraw związanych z przywróceniem matematyki jako obowiązkowego przedmiotu maturalnego. Pan Minister m.in. udzielał odpowiedzi na pytania uczniów i nauczycieli związane z tematyką spotkania.

25 marca 2009 r. - "Otoczmy troską życie". W dniach 20-25 marca obchodzony był w Diecezji Rzeszowskiej V Narodowy Dzień Życia. W ramach obchodów odbywały się liczne nabożeństwa, spotkania i prelekcje. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie "Otoczmy troską życie" w Filharmonii Rzeszowskiej w dniu 23 marca (klasa 2b) oraz w projekcji filmów dla młodzieży związanych z wartością rodziny i obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Projekcje odbyły się w dniu 24 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie i uczestniczyła w nich klasa 1b.

23 marca 2009 r. - Wywiadówka. Odbyło się kolejne spotkanie wychowawców klas z rodzicami. Dla klas maturalnych było to już ostatnie spotkanie z wychowawcami. W czasie wywiadówek wychowawcy zapoznali rodziców z wynikami nauczania w II semestrze roku szkolnego 2008/09 i omówili frekwencję oraz dyskutowali na bieżącymi sprawami dotyczącymi poszczególnych klas. Pani Pedagog przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na Szkolne Koło TPD.
     Podobnie jak przed świętami Bożego Narodzenia odbył się w tym czasie również KIERMASZ RĘKODZIEŁA (w tym dekoracje świąteczne) wykonanego przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zgłobniu. Pieniądze w ten sposób zarobione zasiliły konto Warsztatu Terapii Zajęciowej i zostaną spożytkowane w pracy twórczej z niepełnosprawną młodzieżą.

23 marca 2009 r. - "Zielono mi ..."Samorząd uczniowski zorganizował konkurs z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Konkurs  został przeprowadzony w kilku kategoriach.
1. KONKURS EKOLOGICZNY
a) konkurs na wykorzystanie surowców wtórnych w projekcie plastycznym (rzeźba, plakat, instalacja z wykorzystaniem butelek, puszek, makulatury, materiałów, które są poddawane recyclingowi)
b) klasy zaprojektowały kostiumy z wykorzystaniem koloru wylosowanego wcześniej
i materiałów wtórnych. Liczyła się kreatywność i ilość przebranych osób.
c) krótki program artystyczny - piosenka, skecz, przedstawienie nawiązujące do wiosny, ekologii. 
2. SAMODZIELNE PROWADZENIE WYBRANEJ LEKCJI
Klasy wybierały daną lekcję, którą prowadzili sami uczniowie. Przedstawiciele klas przygotowali quizy, konkursy, przedstawienia, konkurencje z nauczycielami.
                                                Wyniki konkursu:
1 MIEJSCE ex equo 185 pkt        Kl. IId, IIc        
 Dzień wolny z przeznaczeniem na wyjście z wychowawcą
2 MIEJSCE 139 pkt                    Kl. IIe
Cały dzień wolny od pytania
3 MIEJSCE                                Kl. Ib Trzy uczennice występujące w piosence
Dzień wolny od pytania (termin uzgodniony z wychowawcą)

 20 marca 2009 r. - Rekolekcje Wielkopostne W dniach 18-20 marca odbyły się w szkole rekolekcje dla uczniów  klas I i II. W środę i czwartek uczniowie uczestniczyli w 4 lekcjach a następnie w programie rekolekcyjnym. W ramach rekolekcji niektóre klasy obejrzały pokaz filmu, zorganizowany przez panią Martę Malisiewicz. Pokaz odbył się w kinie Zorza i uczniowie obejrzeli film "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Film dostarczył wielu wzruszających przeżyć. W piątek wszystkie klasy odbyły 3 lekcje, a następnie w kościele uczniowie mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz uczestniczyć we Mszy Świętej. 

17 marca 2009 r. - Wyjście dwóch klas na UR.Klasy 2d i 3d uczestniczyły w pokazie filmu "Bitwa o Anglię" zorganizowanym przez Uniwersytet Rzeszowski. Film został poprzedzony wykładem dotyczącym II wojny światowej. Zajęcia odbyły się na uniwersytecie w ramach naszego stałego programu współpracy z UR.
 
12 marca 2009 r. - "Separatyzmy w Europie" Koło Historyków Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizowało dla naszej młodzieży wykład "Separatyzmy w Europie".  Udział wzięły klasy: 2d, 3d, 3c wraz z opiekunem p. Dorotą Sobalą.

7 marca 2009 r. - Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie naszego Liceum i II LO w Rzeszowie wraz z opiekunami.

26 lutego 2009 r. - Spotkanie z podróżnikiem Niektóre klasy naszego liceum uczestniczyły w spotkaniu z podróżnikiem. Tematem tego spotkania był "Iran". Pan podróżnik w ciekawy sposób opowiedział swoje wrażenia z pobytu w Iranie, pokazał wiele zdjęć i przekazał uczniom ciekawostki, których nie znajdziemy w zwykłych przewodnikach.

25 lutego 2009 r. - Wyjście na spektakl  Klasy 1a, 1b, 1c, 1d, 2b, 2c, 2d, 3c, 3d i 3f obejrzały w WDK spektakl  "Folwark zwierzęcy". 

25 lutego 2009 r. - Targi Edukacyjne W dniach 24-25 lutego klasy trzecie wzięły udział w IV Podkarpackich Targach Edukacyjnych. W czasie targów swoje oferty edukacyjne zaprezentowało 120 wystawców. Maturzyści mieli okazję zapoznać się z kierunkami studiów, które przedstawili reprezentanci renomowanych uczelni z całego kraju, jak również mniej znane ośrodki studenckie.

13 lutego 2009 r. - Zajęcia dodatkowe dla maturzystów. W czasie ferii zimowych maturzyści poszczególnych klas mogli uczestniczyć w zorganizowanych dla nich zajęciach przygotowujących do matury. Zajęcia odbyły się z przedmiotów: język polski, język angielski, język niemiecki, historia i wiedza o społeczeństwie. W czasie tych zajęć uczniowie mogli powtórzyć wiadomości i doskonalić te umiejętności, które są im niezbędne do zdania matury i otrzymania wysokiej punktacji.

7 lutego 2009 r. - Sportowe ferie zimowe. W dniach 2-6 lutego 2009 chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły. Uczniowie brali udział w zajęciach na lodowisku, jak również w zajęciach odbywających się na terenie szkoły.

27 stycznia 2009 r. - Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Klasa 3d oraz przedstawiciele klas 3a, 3e i 3f uczestniczyli, pod opieką pani Doroty Sobali i pani Marty Grzybowskiej, w obchodzonym po raz pierwszy w Rzeszowie Dniu Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Uroczystości rozpoczęły się uczczeniem ofiar Holocaustu na cmentarzu żydowskim przy ulicy Rejtana. Następnie w w holu Uniwersytetu Rzeszowskiego została otwarta wystawa "Portret żydowskiej rodziny Tannenbaumów - rzeszowskich filantropów", a o godzinie 10 nasi uczniowie wysłuchali recitalu pieśni jidysz. Recital został poprzedzony sesją "Doświadczeni Holocuastem".

27 stycznia 2009 r. - Spotkanie ze świadkiem Holocaustu.27 stycznia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocuastu. To data wybrana przez Zgromadzenie Główne Narodów Zjednoczonych nieprzypadkowo, bo właśnie tego dnia 1945 roku wyzwolony został największy obóz nazistowski - obóz w Oświęcimiu. Najważniejszym gościem podkarpackich obchodów tego dnia był  Shlomo Wolkowicz - żyd, który cudem ocalał z mordu popełnionego przez Niemców na dziedzińcu zamku w Złoczowie pod Lwowem latem 1941 roku. Pan Shlomo Wolkowicz uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą naszej szkoły w dniu 26 stycznia (klasy 3a, 3b, 3d, 3f i 2d). Mimo, że tematyka Holocaustu nie jest współczesnej młodzieży obca, autentyczne,ciepłe spotkanie ze świadkiem dramatu, było najbardziej przekonującą lekcją historii, która wywołała w wielu młodych ludziach ogromne wzruszenie.   Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w dniu 27 stycznia w sesji naukowej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia  Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Uniwersytecie Rzeszowskim.

16 stycznia 2009 r. - Podziękowania pani Dyrektor. Oto podziękowania złożone przez panią Dyrektor Zofię Kanicką po uroczystościach w dniu 15 stycznia 2009. 
     Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego składa serdeczne podziękowania wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na uroczystości Jubileuszu XX-lecia szkoły połączonym z obchodami 140 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego - patrona naszej szkoły. 
    Wyrazy uznania i słowa wdzięczności kieruję do rodziców, nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły oraz uczniów za ogromne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i udział w niej.
     Państwa inspirujące pomysły, wiedza, oddanie i odpowiedzialność pozwoliły na przygotowanie uroczystości, która dostarczyła wszystkim wiele wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

15 stycznia 2009 r. -  Jubileusz 20-lecia istnienia szkoły połączony z obchodzonym corocznie Dniem Patrona - Stanisława Wyspiańskiego. 15 stycznia 2009 minęło 140 lat od urodzenia tego wielkiego Polaka i wszechstronnego artysty. Gościem honorowym była pani Dorota Wyspiańska-Zapędowska, wnuczka Stanisława Wyspiańskiego.
Uroczystość rozpoczęła Msza św. o godzinie 10 w Kościele pw. Chrystusa Króla - koncelebrowana przez ks. Biskupa Edwarda Bialogłowskiego, ks. Stanisława Słowika - Dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Janusza Podlaszczaka, ks. Prałata Stanislawa Zycha, ks. Infułata Józefa Sondeja oraz ks. Sławomira Piętowskiego - absolwenta VIII LO.

     Uroczystości w szkole rozpoczęły się programem artystycznym - w wykonaniu teatru VIII LO "FRASZKA" inspirowanym fragmentami Wesela Stanisława Wyspiańskiego.
     W trakcie uroczystości goście mogli obejrzeć prezentację na temat "Stanisław Wyspiański - artysta wszechstronny" oraz drugą - obrazującą historię i osiągnięcia szkoły, wysłuchali także kompozycji Wojciecha Kilara w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz pani Lucyny Grych-Hajduk. Ważnym punktem programu była rozmowa z panią Dorotą Wyspiańską-Zapędowską - poprowadzona przez Ewę Kurzyńską - dziennikarkę rzeszowskich "Nowin" - absolwentkę VIII LO. Na korytarzach szkoły goście mogli obejrzeć wystawy prac konkursowych oraz osiągnięć i działalności szkoły.
     Wśród przybyłych gości byli m.in.: Jerzy Maślanka - Przewodniczący Komisji Edukacji w Radzie Miasta Rzeszowa, Jacek Adamowicz - radny Miasta Rzeszowa - asystent Posła do Parlamentu Europejskiego Mieczysława Janowskiego, Zofia Igras - Dyrektor Wydziału Edukacji Ponadgimnazjalnej i Ustawicznej Kuratorium Oświaty, Zbigniew Bury - Dyrektor Wydziału Edukacji, Maria Warchoł - wizytator szkoły, Anna Szczołko - Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rzeszowie, Alfred Kopeć - Przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność Oświaty i Wychowania w Rzeszowie, byli dyrektorzy szkoły: Krystyna Czyżowska i Grażyna Broda, dyrektorzy rzeszowskich szkół, emerytowani i byli pracownicy szkoły.
     Gościem honorowym była pani Dorota Wyspiańska-Zapędowska, wnuczka Stanisława Wyspiańskiego, którą poznaliśmy w roku 2007 na obchodach związanych z rocznicą śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Anegdoty i ciepłe wspomnienia pani Doroty o dziadku przybliżyły i ożywiły nam postać patrona szkoły. W Kronice ważnych wydarzeń szkoły pani Dorota Wyspiańska - Zapędowska pozostawiła nam słowa: "Byłam, czułam, wzruszyłam się, wylałam ocean łez z wielkiej radości.
     Życzę zdrowia i dalszej wytrwałości wszystkim, a Dziadek czuwa nad szkołą - Dorota Wyspiańska-Zapędowska, wnuczka twórcy 'Wesela' Polska to jest wielka rzecz...  "
    W przygotowanie uroczystości włączyło się wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a wspomagali ich inni pracownicy szkoły oraz rodzice. Nad całością czuwały panie Anna Murias i Marta Malisiewicz. Wszystkim, którzy włożyli swój wkład w organizację uroczystości, serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Wyspiańskiego 16a  Rzeszów