Witamy

  • Witamy

    Witamy na stronie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.  Mamy nadzieję, że informacje tutaj zamieszczone okażą się rzetelnym i ciekawym źródłem wiedzy o naszej szkole.  

    Czytaj więcej...

Ogłoszenia

Kalendarz

poprzednim miesiącu styczeń 2019 następnym miesiącu
N P W Ś C Pt S
week 1 1 2 3 4 5
week 2 6 7 8 9 10 11 12
week 3 13 14 15 16 17 18 19
week 4 20 21 22 23 24 25 26
week 5 27 28 29 30 31

 

 

 

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

 

W dniu 5 grudnia, już kolejny raz,  odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.  Wykonawcy - czyli uczniowie klas licealnych VIII LO, oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zaśpiewali piosenki w języku angielskim i hiszpańskim. Oceniani byli za umiejętności wokalne, zachowanie na scenie, językową poprawność wykonywania piosenki, oraz wrażenie ogólne. W skład jury wchodziły panie: p. dyrektor Anna Murias, p. wicedyrektor Marta Malisiewicz, oraz p. Joanna Szczerbińska.

Wykonawcy tego konkursu to :
1.    Joanna Grendysa - klasa Ia VIII LO
2.    Patrycja Socha  – klasa VII Szkoły Mistrzostwa Sportowego
3.    Anna  Szajna i Magdalena Bąk – klasa IIIb VIII LO


Poza tym dziewczyny z klasy IIa VIII LO Weronika Dzika, Aleksandra Pisarik, Marita Wiśniewska, Zuzanna Puzio oraz Wiktoria Groń śpiewająco rozpoczęły konkurs, jak również na zakończenie wprowadziły nas w nastrój świąteczny piosenką Last Christmas.

   Największe wyróżnienie i pierwsze miejsce otrzymała Joanna Grendysa za piękny wokal w piosence „Siempre Brilla El Sol” , II miejsce z piosenką „Grenade” wygrała Patrycja Socha, a trzecie miejsce, również na podium zdobyły Anna Szajna i Magdalena Bąk z piosenką „Titanium” . Wszyscy wykonawcy zaśpiewali pięknie, swobodnie operując tekstem w danym języku i wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody za odwagę i wspaniały występ.


    Konkurs w sposób wręcz profesjonalny  prowadzili uczniowie kl. II a  – Kamila Przywara i Dominik Orzech, a  o nagłośnienie zadbał Damian Machalski z klasy III a.


W tym dniu również formalnie i z wielką radością przyjęliśmy do naszego grona uczniów klasy pierwszej z wychowawcą p. Joanną Czado. Po uroczystym ślubowaniu klasa zaprezentowała piękny utwór w języku ukraińskim.

Wszystkim wykonawcom jeszcze raz gratulujemy.


Całość przygotowały p. Katarzyna Wołowiec i p. Anna Sawicka

 

 

 

 

 

VIII Liceum Ogólnokształcące, ul. Wyspiańskiego 16a  Rzeszów